Sağlık Kurulu Raporu Alma

Sağlık Kurulu Raporu Alma

Sağlık Kurulu Raporu Alma, Sağlık Raporu Nasıl Alınır, Sağlık Raporu Alma gibi sıkça sorulan soruları yanıtlamaya çalıştık. Faydalı olması dileğiyle.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sağlık Kurulu Raporu Alma
Çalışma hayatına başlamadan önce yapmanız gereken birkaç işlemden birsi de çalışmak istediğiniz işyeri için gerekli evrakları toplamanız olacaktır. Bu evraklar ile ilgili olarak en fazla karşılaştığımız olaylardan birisi de sağlık raporlarının temin edilmesi olayıdır. Çocuğu zaman nerede alınacağı, nasıl alınacağı ve ne kadar tutar acaba gibi sorulara maruz kalınmaktadır.

Herhangi bir işe başlarken alınan raporu almak kolayken sağlık kurulu raporu gibi çok geniş çaplı incelenen raporu almak zordur. Sağlık kurulu raporu kişinin engelli durumunu belirleyen aynı zaman da sahip olunan bu rahatsızlıktan dolayı sosyal hakların kullanılması için gerekli olan belgedir. Bu rapor ile kişinin engel derecesi, sınıfı, sağlık, eğitim ve rehabilitasyon gibi birçok alan da kullanım sağlamaktadır.


Sağlık kurulu raporu ancak yetkili kılınan hastaneler tarafından verilebilmektedir. Bu yetkili kılınan hastaneler de oluşturulan kurul ile birlikte rapor alma işleminin başlangıç sağlanır. Kurul, kişinin iç hastalıklarından, genel cerrahi, kulak-burun-boğaz, göz rahatsızlıkları ile birlikte nöroloji ve ruh sağlığını derinlemesine inceleyerek heyet halinde karara bağlayarak vatandaşa sunmaktadırlar.


Bu raporu alabilmek için kişi ya doğrudan başvuru yapabilir ya da ilgili kanun çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarınca resmi yazılar ile gönderilen kişiler tarafından, örneğin; mahkeme kararı ile birlikte gönderilen herhangi bir kişi olabilir.


Sağlık kurulu raporu çalışamayacak kadar ciddi rahatsızlıkları olan kişiler için muhakkak alınması gereken bir belgedir.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 6180 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberler Haberleri

Tümü

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]