Gss Prim Affı 2014

Gss Prim Affı 2014

Gss Prim Affı 2014, Gss Prim Affı ne zaman, gss prim affı başvuru 2014, gss prim affından gibi birçok sorular sorulmakta. Faydalı olması dileğiyle.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

GSS Prim Affı 2014
Ülkemizde son yıllarda, kayıt altı işçiliği sonlandırmak ve vergi kaçakçılığının önüne geçilmesi adına, bir dizi düzenleme yapılmıştı. Bu düzenlemelerden biri ve belki de en önemlisi kabul edilen GSS gelir beyanı idi. Bu şekilde kişiler gelirlerine oranla vergi yükümlülüğü altına girecekti.

 Bu işlemi yapmayan, yani; Genel sağlık sigortası gelir testine girmeyen kişiler, sağlık sigortasından yararlanmak için en yüksek ücret olan; 257 TL prim ödemek zorunda kalacaktı. İşte; bu noktada, halkımızın bilinçli olmaması ve gelir testine girmemesi, beraberinde ciddi problemleri getirmiş oldu. Çünkü, hem herhangi bir geliri olmaması hem de daha düşük gelir grubunda olmasına rağmen, gelir testi yapmayanlar 257 TL ve birikmiş faizleri ile borç altına girmiş oldu.

      GSS kapsamında, gelir testi yapmayan vatandaşlar başta olmak üzere, bir çok alanda prim cezası alan kişiler için bu yıl, ortalama Mart ayı içerisinde, Torba Kanun gereğince,GSS Prim Affı çıkarılmış oldu. Bu durumda kişiler, birikmiş faizlerinin büyük bir kısmını ve gelir beyanı vermediklerinden kaynaklanan 257 Tl lik kısmı yeni beyan çerçevesinde ödeme durumundan kurtulmuş oldu.


Ayrıca, bu borçların büyük bir kısmı ise 12 taksit imkanı ile ödeme yapılması gibi kolaylaştırıcı adımlar atılmış oldu. Bilindiği üzere; GSS kapsamında; çalışmayan ve öğrenciler ile 18 yaşını doldurmayan kişilerin dışında, yaklaşık 4 milyon kişiyi ilgilendiren ve büyüklüğü 4 milyarı bulan bir prim affını kapsamaktadır.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 1905 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genel Sağlık Sigortası Haberleri

Tümü
Vergi Borçlarınızı Yapılandırın - Vergi Borcu Yapılandırma Vergi Borçlarınızı Yapılandırın - Vergi Borcu Yapılandırma
Yeni sisteme giren borç yapılandırma ekranı ile vergi borçlarınızı yapılandırabilmeniz mümkün. Sistemde borcunuzu kontrol ettikten sonra taksitli ödem

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.020 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]