Askerlik Sorgulama

Askerlik Sorgulama

Eskiden yapılan sorgulamalarda ve özellikle Askerlik Sorgulama ile ilgili yapılan sorgulamalarda sancılı süreç yaşanmaktaydı. Şimdi yazı dizinimizi okuyarak çok kolay bir şekilde askerlik sorgulamanızı yapabilirsiniz.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Askerlik Sorgulama
        Türk gelenek ve göreneklerinde önemli bir yer tutan, anne ocağı asker ocağı mottosunu hafızamıza kazıyan bir kavramdır askerlik. Bunun için anne babalar, asker olacağı çocuğunun 6 ay veya son dönemlerde konuşulan ve karara bağlanmış şekli ile 12 ay hasretini yaşarlar. Bu döneme girmeden önce, asker adayları, kendilerini ilgilendiren önemli bir sonucu öğrenmek isterler.


Bu da, asker adaylarının acemi birliklerinin nerede olduğu, yani askerliklerini nerede yapacaklarıdır. Bunun için çeşitli yol ve yöntemler hatta bazı durumlarda kuralar dahi çekildiği ve ona göre askerlik yerlerinin belirlendiği düşünülmektedir. Ama tam olarak nasıl belirlendiği konumuz dışında olduğu için onunla pek ilgilenmeyecek; yalnızca askerlik görev yerinin nasıl sorgulanacağı üzerinde duracağız.


       Çocuklarını asker ocağına teslim edecekleri heyecanla bekleyen anneler, teslim tarihini ve birliğini merak ederler. Öncesinde; bu sonuçları öğrenmek için, adreslere bildiriler gönderilir veya asker adayları, uzun kuyruklarda bekleyerek, askerlik şubelerinde bunu öğrenebilirdi. Ama, son zamanlarda, kendine önemli bir yer edinen www.turkiye.gov.tr adresinden de bu sorgulamalar, e-devlet şifresi yada e-imza gibi yöntemler ile yapılabilir oldu.Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayıp askerlik sorgulamanıza dair bilgiler edinebilirsiniz.


Öncelikle askerlik sorgulama yapabilmeniz için öncelikle e-devlet sistemine giriş yapmış olmanız gerekmektedir.


İster aşağıda vermiş olduğumuz yönergeleri takip ederek ister verdiğimiz link ile askerlik sorgulama sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.


Turkiye.gov.tr sitesine girdikten sonra; Milli Savunma Bakanlığı kısmına geliniz. Bu kısımda Er sınıflandırma kısmına tıklayınız. Burada istenen bilgileri eksiksiz ve tam bir şekilde girdikten sonra sorgula kısmına tıklayınız. Artık, size görünen yol belli olmuştur. Hayırlı tezkereler.


Link: https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 2003 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

Fatih
Askerlik sorgulamamı yaptım ve bize askerlik yolu gözüktü:)
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer E Devlet Haberleri

Tümü
İnsan Hakları İhlal Bildirimi İnsan Hakları İhlal Bildirimi
İnsan hakları ihlal bildirimi işlemi her insan haklarıyla ilgili gördüğünüz tüm haksızlara karşı bildirim yapabileceğiniz bildirimdir. Tüm işlemlerde

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]