Sgk İşe Giriş Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Sgk İşe Giriş Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Sgk İşe Giriş İle İlgili bilgilere değineceğiz; herkes emekli olmak ister, daha doğrusu emeklilik süresini öğrenmek. Bunu öğrenmekde işe giriş tarihini öğrenmekten geçiyor. Peki "işe giriş tarihimi nasıl ve nereden öğreneceğim?" gibi sorularının cevabını aşağıdaki yazı dizimizden okuyarak hemen öğrenebilirsiniz.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sgk İşe Giriş

Kamu ve özel sektörde çalışan vatandaşların birçoğu, ilk işe giriş tarihlerini öğrenmek istiyor. İlk işe giriş tarihiniz, emeklilik süreniz ile de ilgili oldukça önemli bir detay. Peki ilk işe giriş tarihinizi nasıl ve nereden öğreneceksiniz?

Bildiğiniz üzere SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı gibi kurumlar, SGK ile tek bir çatı altında birleşti. SGK’dan sonra e-devlet’in de hayatımıza girmesiyle, devlet ile ilgili bilgilerimizi kısa sürede öğrenir, işlerimizi kısa sürede halleder olduk. SGK işe giriş uygulaması sayesinde, e-devlet şifrenizle, ilk olarak ne zaman işe girdiğinizi öğrenebilirsiniz.

 E-devlet şifreniz yoksa, T.C Kimlik no, aile sıra no, cilt no ve nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe gibi bilgileri girerek de SGK işe giriş tarihinizi öğrenmeniz mümkün. Bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz halinde, karşınıza Hizmet Döküm sayfası çıkacak. Buradan 4A hizmet döküm seçeneğini tıkladığınızda, SGK işe giriş tarihinizi kolayca öğrenebilirsiniz.


 Adınıza kaç gün prim ödendiğini öğrenebileceğiniz e-sgk sayfasında, bu kurumda ne zamandır çalışıyorsunuz, ilk işe giriş tarihiniz ve emeklilik süreniz gibi aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. esm.sgk.gov.tr/Esgm/KimlikSorgulama linkini tıklayarak ulaşabileceğiniz SGK işe giriş sayesinde, artık devlet dairelerine gitmek zorunda kalmadan ilk ne zaman işe girdiğinizi, sadece nüfus kağıdınızdaki bilgiler aracılığı ile öğrenebilirsiniz.


Onun yanı sıra, sgk işe giriş tarihinizi e-devlet şifresi alarak da kolayca öğrenebilirsiniz. Bu şifre ayrıca, devlet ile ilgili diğer tüm işlemlerinizi de öğrenmenizi sağlayacak.


Bir sonraki yazımızda " Ssk Hizmet Dökümü , Ssk Hizmet Dökümü Nasıl Alınır" konularına değinilmiştir. Faydalı olması dileğiyle... 
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 12553 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

çiğdem
sgk var olduğunu nasıl öğrenirim
Ahmet emin
Sistem gerçekten verimli ve burda detaylari ile anlatilmis.
muammer
bu nasıl bir sistem ya
E-SGK.com | Admin
Savaş döner bey;
Üye olduğunuz için biz teşekkür ederiz. Yazılarımız sizler tarafından okunsun ve faydalı olsun diye özenle yazılmaktadır. Merak ettiğiniz ve aklınıza takılan, yayın akışımız ile alakalı tüm sorularınız araştırılıp itina ile cevaplanacaktır.
Not: Soru sormak isteyen ve yorum yapma gereği duyan tüm okuyucularımız üye olabilirler.
savasdoner
Geçenlerde emeklilik için sgk işe giriş tarihimi nasıl bulacağımı arıyordum ve bu yazı dikkatimi çekti. Oldukça güncel ve orijinal geldi sizlere yazmak için üye olma kararı aldım kabul ettiğiniz için teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.
Bu arada sorularımızı yorum olarak atsak cevap verilir mi acaba.
E-SGK.com | Admin
Düşünceleriniz için çok teşekkürler; Murat bey elimizden geldiğince güncel ve doğru bilgi vermeye çalışıyoruz.
murat34
Yazılarınızı Sürekli takip ediyorum ve önemli konulara değindiğinizi gördüm. Daha önce hiç bir yerde okumadığım bilgiler mevcut özellikle bu yazınızı çok beğendim ve yorumumu sizlerle paylaşmak istedim.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sgk Haberleri

Tümü
Torba Yasada Son Gün! Torba Yasada Son Gün!
Torba yasa'nın meclisten geçmesi itibarıyla vergi borçlarındaki yapılandırma tarihleri belli oldu. İster peşin, ister taksitli olarak ödemenizi ya

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.020 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]