E-devlet Gbt Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet Gbt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Edevlet gbt ve ehliyet sorgulama işleminiz hakkında detaylı bilgi içerir.Ayrıca edevlet şifresi ile veya şifresiz gbt sorgulama yapabilirsiniz.Tc no ile gbt sorgulama.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Hakkında yakalama ve tutuklama kararı çıkartılmış ya da yurtdışına çıkma yasağı bulunan kişilerin askerlik birliklerine teslim olması gerektiğini belirten GBT’de, herhangi bir nedenden dolayı göz altına alınan kişiler ve disiplin cezası almış olan kimselerin bilgileri yoktur. Genel Bilgi Taraması(GBT) kapsamında yalnızca suç kayıtları bulunmaktadır.

Herhangi bir trafik çevirmesinde ya da polis sorgusunda, herhangi bir suçu ya da tutuklama kararı bulunan kimseler GBT taramasında ortaya çıkmaktadır. Polis ve jandarmanın aynı sistem altında tuttuğu kayıtlar olan GBT kararı ile bir insanın emniyete götürülmesi için, kişinin mahkemelerce yakalama kararı çıkmış olması gerekmektedir.

Herhangi bir dava ya da tutuklama kararınız varsa, polis çevirmesinde GBT aracılığı ile bu tutuklama kararı ortaya çıkacaktır. Siz de, hakkınızda herhangi bir dava açılıp açılmadığını, ya da bir olaydan dolayı yakalama kararı çıkıp çıkmadığını, sabıka kaydınızı kısacası GBT ‘de çıkabilecek tüm uygulamaları e-devlet şifresi yardımı ile, internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

 Herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabileceğiniz e-devlet şifreniz yardımı ile, karakol, mahkeme ve devlet dairelerini dolaşmak ve saatlerce beklemek zorunda kalmadan, sabıka kaydınıza ulaşabilir ve GBT sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Polis ya da jandarmadan herhangi bir yakalama kararınız olup olmadığını merak ediyorsanız, size özel e-devlet şifreniz ile sadece birkaç saniye içinde tüm GBT bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 16644 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

E-sgk
Özcan bey ve Aysun Hanım, turkiye.gov.tr sitesinden ehliyet cezanızı yada tutuklama emrinizi sorgulayabilirsiniz
Aysun
Tutuklama emrim varmı
mehmet
hazız borcm varmı
özcan kök
ehliyet cezam varmı
Tamer Cenk
Sorguladım temizim teşekkürler...
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sorgulamalar Haberleri

Tümü
Vergi Borcu Sorgulama Vergi Borcu Sorgulama
Vergi borcu sorgulama işlemini düşündüğümüzde bunun için araç vergi borcu,şirket vergi borcu, emlak vergi borcu gibi vergiler girmektedir. Aynı sistem

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.017 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]