E devlet İlk Giriş - Edevlet İlk Şifre Giriş Nasıl Yapılır?

E devlet İlk Giriş - Edevlet İlk Şifre Giriş Nasıl Yapılır?

Edevlete ilk giriş yapıyorsanız ve edevlet şifrenizi ilk defa kullanacaksanız yazımızı mutlak suretle okumanız gerekmektedir.Edevlet ilk şifre girişi yapıyorsanız faydalı bir yazı sizlerle.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Emeklilik, araç muayene, GBT ve devlet ile ilgili daha birçok işleme, saatlerce sıra beklemek yerine sadece dakikalar içinde internet üzerinden ulaşmanıza olanak sağlayan e-devlet sistemine giriş yapabilmeniz için, herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında e-devlet şifresi almanız gerekmektedir.

Adınıza açılan bir dava var mı diye merak ettiğinizde, eskiden saatlerce beklemeniz gerekirdi. Şimdi ise herhangi bir PTT şubesinden alacağınız e-devlet şifresi ile, sadece şifreniz yardımı ile adınıza açılmış davaları ve daha birçok kamusal durumları öğrenebilirsiniz.

Tüm kamu hizmetlerine tek bir kapıdan ulaşmanız için kurulan bir internet sitesi olan e-devlet, vatandaşların yanı sıra, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmayı hedeflemektedir.

E-devlet sistemine giriş yapacağınız e-devlet şifrenizi alabilmeniz için T.C kimlik numaranız gerekmektedir. Size özel bilgilere bir başkasının ulaşmasını engellemek ve vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için, tek bir siteden tüm devlet ile ilgili hizmetlere ulaşmanızı sağlayan e-devlet şifresi, internetten bilgilerinize ulaşmak için kullanacağınız kimlik doğrulama yöntemlerinden biridir. E-devlet sitesinde yapılan yeni ve önemli uygulamalardan birisi de tüketici şikayetleri.

Evinizdeki bulaşık makinesinden cep telefonuna kadar her türlü şikayetiniz, hakem heyetlerine online olarak ulaştırılmaktadır. Siz de e-devlet şifrenizi alarak, resmi web adresine girip, şifrenizle başka neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. E-devlet sayfasına ulaştıktan sonra, hizmet dökümü, araç muayene, GBT işlemleri gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 4357 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

ismail
üçünçü E-Devlet şifresi aldım internetden giriş yapamıyorum yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Kemal Pınarcı
Teşekkürler gerçekten. İlk şifremi sayenizde alabildim
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer E Devlet Haberleri

Tümü
İnsan Hakları İhlal Bildirimi İnsan Hakları İhlal Bildirimi
İnsan hakları ihlal bildirimi işlemi her insan haklarıyla ilgili gördüğünüz tüm haksızlara karşı bildirim yapabileceğiniz bildirimdir. Tüm işlemlerde

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]