Ssk İş Göremezlik Bildirimi Ve Ödeme Sorgulama

Ssk İş Göremezlik Bildirimi Ve Ödeme Sorgulama

Ssk iş göremezlik bildirimi ve ödeme mektarı hakkında kafanıza takılan sorular için araştırma yapıp bir sayfa oluşturduk.Bu sayfada sgk iş göremezlik raporu hakkıında detaylı bilgi mevcuttur.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-kur gibi sosyal güvenlik kurumlarından birine bağlı olarak, kamu ve özel sektörde çalışan bir memur yada işçinin, herhangi bir sebepten dolayı geçici olarak iş görememesi olarak tanımlandırabileceğimiz SSK iş göremezlik, çalışanların, raporlu ya da hastalıktan dolayı işe gelemeyen ve bu durumu rapor ile işverenine bildirmiş olan kişilerin, çalışmadığına dair bildirim yapmak ve internetten giriş yapılması icap etmektedir.

Sigortalılara ödenmekte olan geçici iş göremezlik ödeneği, çeşitli kanunlara göre yapılmaktadır. Kamu idarelerinde çalıştırılanlara, iş göremezliğinin devam ettiği sürelerde maaşının ödenmesine devam edilmesi durumunda, geçici iş göremezlik maaşı ödenmemektedir. Kişi, çalıştığı kurumdan, iş göremez olduğu dönemlerde, geçici iş göremezlik maaşı alabilir.

Bu iş göremezlik, doktor raporu ile tasdiklenmiş olmalıdır. İş kazası ve çeşitli meslek hastalıkları ile ortaya çıkan iş göremezlik, giriş ödeme sorgulamanıza e-devlet şifreniz ya da size özel T.C kimlik numaranız ve kimlik bilgileriniz ile ulaşabilirsiniz.

E-devlet üzerinden yapılan, e-ödenek sisteminden girişi yapılan tüm elektronik raporlar, “elektronik çalışmadığına dair bildirim işlemleri” bölümünden onaylanmalıdır.. İşverenler de, iş veren bilgilerini, bu menüde yer alan işveren iletişim bilgileri bölümünden bildirebilirler.

İş kazası, meslek hastalığı, hastalık ya da annelik gibi durumlardan herhangi birine bağlı olarak, geçici olarak işe devam edemeyen çalışanların, maaş alabilmeleri için geçici iş göremezliğe uğramaları gerekmektedir.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 3110 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Ssk Haberleri

Tümü
Özürlülük Maaşı Başvurusu Özürlülük Maaşı Başvurusu
Özürlülük Maaşı yani diğer bir tanımla 2022 maaşının başvuru şartları ve istenebilecek gerekli belgeler hakkında bilgi verilmektedir. Özürlülük maaşı

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]