Ssk Kreş Yardımı Çalışan Anne

Ssk Kreş Yardımı Çalışan Anne

Ssk ın çalışan annelere sunduğu imkanlardan biriside kreş yardımıdır.Çalışan annelere kreş için ödenecek para ve ssk kreş imkanı konularını sizler için araştırdık.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kadının işgücüne katılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yeni bir çalışma içerisinde. Bu çalışmayı kısaca özetleyecek olursak; Çalışan kadınlar doğum sonrasında çalışma hayatına bir an önce geri dönebilmeleri için çalışanların çocuklarının bakımını sağlayacak olan kreşlerin paralarını devlet üstlenecek.

 Ne derece başarılı olur bilinmez ama son zamanlarda hükümetin yaptığı en güzel yeniliklerden birisi olarak görebiliriz bu çalışmayı. Biraz daha detaya inecek olursak; çalışan kadınların 0-5 yaş arası çocuklarının kreş masrafları devlet tarafından karşılanacak. Bu şekilde; doğum ve sonrasında çocuk bakımı sebebiyle istihdam dışına çıkacak olan çalışan kadınların bir an önce çalışma hayatının içine dönmesi amaçlanıyor.

Devlet tarafından yapılacak bu yardımın alınabilmesi için tek bir şart aranacak; bu da kadınların çalışıyor olmaları. SOYBİS ismi verilen sistem sayesinde çalışan kadınların gelir düzeyi belirlenecek ve buna göre yardım yapılacak. SOYBİS sistemi bu işlemi çok kısa bir süre içinde yapacak.

SOYBİS sisteminin tüm geliştirmesi ve çalıştırılması TÜBİTAK tarafından sağlanacak. SSK kreş yardımının ne kadar olacağı konusu tam olarak netlik kazanmış değil fakat Anne Çocuk Eğitim Vakfı 300 TL önermiş durumda ancak bakanlık tam olarak kararını vermiş durumda değil.

Sivil toplum kuruluşlarının hesaplamalarına göre verilecek olan yaklaşık 300 TL’lik yardımın zaten istihdam oluşturacağını belirtiyorlar. 150 TL sinin zaten devlete geri döneceği ve bu şekilde bir sirkülasyon sağlanacağı belirtiliyor.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 19868 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

aylin
bu kreş yardımı konuşulurken oğlum daha yaşına girmemişti.şimdi 4 yaşında..hala çıkacak .sanırım kızıma anca.. :(
adem
bizim evlat bugün başladı kreşe.bu haberi öğrendim.eşim bugün-yarın işe girecek,bu haberi yayınlayanlara tşkler ediyorum.ben affetmem bu yardımı alırım.
Anar
Nezaman netlesir olur?
BİNNUR
1 yaşını yeni doldurmuş bir kızım var.şuan asgari ücretle çalışıyorum ve bakıcıyada aldığımı veriyorum ve ben çocuğumdan ayrıldığımla kalıyorum.ama çalışmakta zorundayım :( bu uygulama her yönden iyi olucak ama sanırım burdakiler gibi benide vurmucak bu uygulama.malisefki böyle şeylerde ağır davranıyor devletimiz...
eren
neden devlet maşımızdan onca kesinti yaparken kıreş için yardım etmez anlamış değilim bu paralar nereye gidiyor bilen varmı acaba çalışanın parasını çalışmayanamı ödeniyor.
zehra
görüyorum ki bazı annelerimiz alınan böyle önemli bir kararın şukadar çocuk yap diyipte vermeyi bilmiyorlar diyecek kadar küçümsemiş.genç nesil artsın diye söylenmiştir o söz.bende bir an önce yürürlüğe girsin istiyorum ama bunlar tek kişinin imzası ile olacak şeyler değil biraz sabretmemiz gerekiyor.sitem yerine böyle güzel bir düşünceye sadece teşekkür ederim hayırlısı olsun.
BİRSEN
bizim çocuklarımız büyüdükten sonramı çıkacak bu kanun neyi bekliyorsunuz istediğinizde 24 saate kanun çıkarıyorsunuz kendi menfaatinize olduğunda Türkiye de vatandaşın hayrına olacak her şey nedense hep geç kalınıyor ama millet vekillerin bir isteği olduğu her şey   anında çıkıyor Allah bildiği gibi yapsın sizleri
adem
Kreş yardımı güzel ancak, paranın direk kreşlere değil anneye verilmesi lazım diye düşünüyorum. Çünkü kreş değiştirmek gerektiğinde bir sürü teferruatla uğraşmak gerekebilir. Ayrıca kreş tarafından böyle bir yardımın alındığının bilinmesi o ailenin daha farklı fiyatlarla karşılaşmasına neden olabilir. Malum burası Türkiye her şeyi istismar etmekte üstümüze yok.
pelin
bir an önce onaylansın lütfen benim 2.5 buçuk yaşında bir oğlum var ve işe girmek için onu kreşe vermek zorundayım yardımlarınızı bekliyoruz anneler olarak..
CANAN
2 KIZIM VAR BİRİ 2 YAŞINDA BİRİ 4 YAŞINDA TEK TEMENNİM KIZIM 5 YAŞINI DOLDURMADAN ŞU KANUNUN ÇIKMASI AMA ZOR GİBİ GÖRÜNÜYOOO
hilmi
başbakan erdoğan
en az 3 çocuk demesini biliyo ama bir türlü bu yardımlar gelmiyor süriyeliler ve mısır yardımları anında oluyor kendi vatandaşını yardımı bir türlü onaylanmıyor çalışan annelerin hakklarını mümkün olduşu kadar hızlı olmasını arz ederiz saygılarım la başbakan.
nevriye
Gerçekmi acaba?
YEŞİM
Kaç senedir söyleniyor. Ne zaman başlayacak??? Birde onun haberini verseler.
NİLAY
çalışan annelere kreş parası kaç yıldır söylentide bir kesinleşemedi gitti şimdi bir kreş aradım 2,5 yaşındaki oğlum için aylık 710 tl taksitle 6.400 tl toplamda en az 3 çocuk diyip duruyorlar ama birde bu yardım için ellerini çabuk tutsalar ilkini zor büyüttüm çalışarak ikinci için napacağımız şaşmış durumdayı üçüncü çocukmu büyük konuşmak gibi olmasın ama kesinlikle hayır
dogan
Sanırım bu konuda hala bir adım atılmadı. Milletvekili maaşları söz konusu olsaydı ertesi gün çıkardı. Şu insanları süründürmeden bir iş yapsanızda bizde takdir etsek. Kaç yıldır konuşuyorsunuz. Hayırrlı işlerde acele etmek gerekmezmi ?
TUĞBA
Bir an önce onaylansın LÜTFEN Benimde 2,5 yaşında oğlum...
özlem
uygulama süper de her dönem bir ortaya çıkarılıyor bu konu sonra kayboluyor. peki ne zaman işleme geçecek sizce?
rabia
bende oglum için istıyorum 2 yasında lutfenn
Nazlı erdoğdu
Bir anne olarak çok beğendim bu uygulamayı.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Ssk Haberleri

Tümü
Özürlülük Maaşı Başvurusu Özürlülük Maaşı Başvurusu
Özürlülük Maaşı yani diğer bir tanımla 2022 maaşının başvuru şartları ve istenebilecek gerekli belgeler hakkında bilgi verilmektedir. Özürlülük maaşı

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]