Bağkur Affı Yeni Yasa

Bağkur Affı Yeni Yasa

Bağkur affı 2013 bağkur affı yeni yasa ile alakalı bağkuluları ilgilendiren ve bağkur borç yapılandırmasına giden kişilere genel bilgi sunar.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Geçmiş yıllarda gerek ülke ekonomisine olan katkıları gerekse belli zaman sigorta prim borcunu ödeyip sonradan ödemelerde kesinti yapan vatandaşları mağdur etmemek adına Bağkur prim affı gündeme gelmişti. 2013 yılına girdiğimiz şu günlerde ise çalışanlar ya da dışarıdan prim ödeyenler bu konuyla ilgili yeni yasa bekliyor.

 Son zamanlarda Sosyal Güvenlik Kurumu başkanının da bu yöndeki açıklamaları yeni yasa sinyali olarak algılandı. Sosyal Güvenlik Kurumunun 4A ve 4B sigortalılarından toplamda 50 milyar TL alacağının bulunması ve bu rakamı sigortalılardan tahsil etmek istemesi bu yasanın yeniden görüşülmesi gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Yeni yapılacak olan düzenleme ile sigortalıların borçlarına iyi bir düzenleme yapılacağı bekleniyor. Yeni yasa tasarısı düzenlemesi şu şekilde işleyecek. 1000 TL ve üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu olan her sigortalıya tek tek mektup gönderilecek ve bu borcun ödenmesi istenecek.

Bağkur affı yeni yasa tasarısına çok büyük katılım olması bekleniyor ve bu da tamamen sigortalıların lehine olacak. Yeni af yasası ile bazı hükümler Türkiye Büyük Millet Meclisinden geçti.

 Yeni çıkacak olan yasa genel itibariyle çalışanlara şu şekilde iyi bir etkisi olacak; yeni çıkan yasa ile 2010 Kasım ayı ve önceki aylar için ve kanunun yayınlandığı tarihten önce tahakkuk edilen borçların tamamı affedilecek. Tabi bunun da bir şartı var. Geçmiş yıllardaki cezaları sadece TEFE ve TÜFE oranları ile ödemek koşuluyla bu cezalar affedilecek.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 6899 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

burhan_kesler
bende iki yıldır bağkur ödeyemedim rahatsız olmama rağmen sağlıktan yaralanamıyorum ne zamn olacak bu yapılandırma inşalah güzel bir ödeme planı olur faizler silinir
mehmet
1991 yılan dan bu yana bağkura borçluyum ödüye medim benim halim ne olacak bana bir bilgi veril mesi rıca olunur
osman karaşal
bakur affı ve yasanın ne zaman yürürlüğe gireceği ve yapılacak kolaylıklar
hacı bayram ipek
afbekliyorum 36aydırmaliye 1125 tlborç ödüyorum bakuruödiyemedim maliyebitiyor sıraonageldi benkamuyoncuyum muhaseci hatalarından yüksekmiktarda ceza yedim şuan 3taksidim kaldıhemen bakurumu ödewmek istiyorum amafaizicok yüksek af bekliyorum benimgibi 1000lervar af af af bekliyoruz .
hacı bayram ipek
afbekliyorum 36aydırmaliye 1125 tlborç ödüyorum bakuruödiyemedim maliyebitiyor sıraonageldi benkamuyoncuyum muhaseci hatalarından yüksekmiktarda ceza yedim şuan 3taksidim kaldıhemen bakurumu ödewmek istiyorum amafaizicok yüksek af bekliyorum benimgibi 1000lervar af af af bekliyoruz .
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Bağkur Haberleri

Tümü
Bağ-kur Borç Prim Sorgulaması Bağ-kur Borç Prim Sorgulaması
Bağ-kur Borç Prim Sorgulama Nasıl Yapılır ile ilgili birçok soru gelmekte ve bağkurlu vatandaşlar bağkur borç sorgulama ile sorunlar yaşamakta. Bağkur

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]