Bağkur Emeklilik Hesaplama Tablosu

Bağkur Emeklilik Hesaplama Tablosu

Bağkur emeklilik hizmetleri, bağkur emekli bilgileri, bağkur emekli numarası, bağkur emeklilik maaş bilgileri ile alakalı yazı dizini.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bağkur’dan emeklilik geçmiş zamanlarda sadece çiftçiler için bir alternatifti fakat yeni yapılan düzenlemeler ile serbest meslekte çalışanlar, hiç çalışmayanlar, ev hanımları Bağkur’dan faydalanabiliyor duruma geldi. Kuşkusuz bu hükümetin sosyal sigorta anlayışını ne kadar önemsediğini gösteriyor.

Önceleri serbest meslek erbapları diledikleri kuruma sigorta primlerini ödeyebiliyorken günümüzde buna müsaade edilmiyor. Serbest meslek erbapları artık sadece primlerini Bağkur’a ödeyebiliyor.Yine göze çarpan farklı bir düzenleme ise şu; önceden Bağkur’a dışarıdan prim ödeme koşulu olarak toplamda 1080 gün yani 3 sene prim ödenmesi koşulu vardı.

Günümüzde ise böyle bir şart aranmıyor. Bağkur’dan emekli olabilmek için genel olarak şu şart yerine getirilmelidir. 23 yıldan fazla sigortalılık süresine sahip olmak. yaş şartı ise aranmıyor. Bağkur’dan emekli olmuş kişilerin maaşları ise şu şekilde sorgulanıyor. turkiye.gov.tr adresine e-devlet şifreniz ile birlikte girdikten sonra 4B emekli aylık bilgisi paneline girmeniz gerekmekte.

Aynı şekilde sgk.gov.tr adresinden de Bağkur emekli aylık bilgisini görüntüleyebilirsiniz. Bağkur’dan ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenmek için ne kadar prim yatırdığınıza bakmanız gerekmektedir. Bunun için Bağkur Hizmet dökümüne bakmalısınız.

 Bağkur hizmet dökümüne bakabilmek için iki seçenek var. Birincisi turkiye.gov.tr adresine girerek ilgili sayfadan yatırılan prim günlerinizi sorgulayabilirsiniz. İkinci seçenek ise sadece kimlik bilgilerinizi kullanarak sgk.gov.tr adresinden Bağkur hizmet dökümünü dolayısıyla yatırılan sigorta prim gün sayınızı güvenle öğrenebilirsiniz.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 3006 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Bağkur Haberleri

Tümü
Bağ-kur Borç Prim Sorgulaması Bağ-kur Borç Prim Sorgulaması
Bağ-kur Borç Prim Sorgulama Nasıl Yapılır ile ilgili birçok soru gelmekte ve bağkurlu vatandaşlar bağkur borç sorgulama ile sorunlar yaşamakta. Bağkur

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]