Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama

Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama

Emekli aylığı ve emekli ikramiyeleri öğrenme ve sorgulama adına hazırlamış olduğumuz yazıyı sizler için paylaşıyoruz.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çalışan her vatandaşın hakkıdır, emekli maaşı ve ikramiyesi. Hayatının neredeyse yarısını çalışma hayatına adayan bir insanın elbette rahat bir şekilde hayat sürmesine ve güzel bir emeklilik geçirmesine ihtiyacı vardır.

Yılların vermiş olduğu yorgunluğu ve yıpranmışlığı geride bırakarak. Vatandaşlarının ömürlerinin geri kalan kısımlarında rahat bir şekilde geçirmeleri için devlet tarafından bağlanmış olan aylıkları ve ikramiyeleri kullanabilme imkanı veriliyor. Ama bizler bize yatırılan emekli maaşı ve ikramiyesinin ne kadar olduğunu bir türlü hesap edemeyiz ve nasıl hesaplanacağını bilmeyiz. Hatta fazla çıkar da bizim maaşımızdan keserler diyerek çok fazla dikkat etmeyiz.

Unutmayın sizin paranızın ne kadar olduğunu belirleyen bir insan onun da hayatı var, onunda evi var, onunda borçları var ve hatta sizin gibi sinirlenebilir ve birçok şey dikkatinden kaçabilir. Onun için yine de sizlerin maaşlarınızı kendinizin de hesaplaması en azından sizin için olan bir haksızlığın önüne geçmeye engel olabilir.

Hak etmiş olduğunuz maaşı devletin vermiş olduğu miktardan alabilirsiniz. Önceleri maaş hesaplama biraz masraflı ve çetrefilli idi ama artık teknolojinin de gelişmesi sayesinde eviniz ortamından herhangi bir evrakı doldurmadan, bir yerler de sıra beklemeden rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

 Yapmanız gereken sizin için SGK tarafından sizin hizmetinize sunulan emekli aylığı ve ikramiye hesaplama ekranı oluşturarak maaşınızı ve ikramiyenizi kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gereken size sunulan ekran da yer alan kutucukları doldurmanız olacaktır.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 1464 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberler Haberleri

Tümü

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.018 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]