Fiili Hizmet Süresi Sorgulama

Fiili Hizmet Süresi Sorgulama

Fiili çalışma süresi sorgulama ve fiili hizmet süresi öğrenme konusunda gereken detaylı açıklama ve bilgilendirme konuları yazısıdır.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Gerek hizmet dökümleri gerekse de diğer ihtiyaca binaen olan uygulamalar ile ilgili olarak son yıllar da mükemmel atılımlar gerçekleştiren Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bu bakanlık bünyesin de bulunan SGK, bilgisayar ve elektronik ortamlı alt yapıları kullanarak vatandaşların daha hızlı ve daha kolay hizmet almaları sağlamaya devam etmektedir.

 Özellik prim gün sorgulama, emeklilik sorgulama ve hizmet dökümleri gibi başı çeken uygulamaları artık eviniz ortamın da zaman kaybetmeden, sıra beklemeden ve gereksiz bir süre evrak doldurmadan gerçekleştirebileceksiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu kendi sitesinde oluşturduğu ve e-devlet alt yapısını kullanarak, ister şifreli girişleri kullanmanızı isterseniz de T.C. kimlik numarasıyla öğrenebileceğiniz birçok uygulamayı size sunmaktadır.

 Son yıllar da memurların daha fazla ilgilendiği fiili hizmet sorgulama platformu vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir. Peki, nasıl fiili hizmet süresi sorgulama yapabiliriz. SGK’nın internet sitesine girdikten sonra hizmet hesabı uygulamasına girmeniz gerekiyor.

 Açılan ekranda sizin okumanız ve doldurmanızı istediği bazı uygulamalar olacaktır. Bunlardan ilki doğum tarihi ve cinsiyetinizi girmeniz gerekecektir. Daha sonra hangi memuriyet kadrosundaysanız ona tıklamanız gerekecektir(4C-4B-4A).

 Başlangıç ve bitiş tarihlerinizi yazdığınız zaman sorgulama yapmanız ile birlikte sizin ekranınız değişecek ve fiili hizmet süreniz ile ilgili bilgiler ekranınıza yansıyacaktır. Çok az bilgisayar bilgisiyle ulaşabileceğiniz bu uygulama sizin daha iyi bir hizmet almanız için SGK bünyesinde sizlere sunulmaktadır ve sunulmaya devam edecektir.

Bir önceki yazımızda "Gss Borç Sorgulama , Gss Borç Öğrenme " konularına değinilmiştir. Faydalı olması dileğiyle...
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 3320 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sorgulamalar Haberleri

Tümü
Vergi Borcu Sorgulama Vergi Borcu Sorgulama
Vergi borcu sorgulama işlemini düşündüğümüzde bunun için araç vergi borcu,şirket vergi borcu, emlak vergi borcu gibi vergiler girmektedir. Aynı sistem

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]