2013 Hasta Ve Sakat Bakım Parası Sorgulama

2013 Hasta Ve Sakat Bakım Parası Sorgulama

2013 yılı hasta bakım parası ne kadar? 2013 sakat bakım parası ne kadar? Hasta ve sakat bakım parası nasıl alınır? Sorularına detaylı cevap yazısıdır.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Devlet imkânlarını geniş tutarak vatandaşlarının sosyal güvenlik haklarını düşünerek her geçen gün geliştirdiği ve vatandaşına sunmaya devam ettiği uygulamalardan birisi de hasta ve sakat bakım parasıdır.

Evlerin de gerek yatalak gerekse de yatalak olmayan hastası olan vatandaşlarımıza bakım ve yardım parası adı altında ödenek sunmaktadır. Yapılan bu uygulama ile vatandaşın hastalığına sağlık bakanlığı bünyesiyle sağladığı yardıma ek olarak hastaya bakım ve yardım yapan aile bireylerine de sağlamış olduğu imkânlardır.

Bu paraya ihtiyacı olan kişilerin bulunduğu illerde gerekli yerlere başvurması ile başlayan bu ödenek. Bakanlık bünyesince görevlendirilen heyet tarafından yerinde yapılan kontroller ve gerekli evraklardan sonra onay verilmesi durumunda bu paranın çıkıp çıkmadığını ve ne kadar yatırılacağı hakkında bilgi edinmek için oluşturulmuş bir de güvenlik sistemi sorgulama ekranı mevcuttur.

SGK’nın internet sitesinden belirli linklerin tıklanmasından öğrenilebilen bu uygulama ve yardım parası, vatandaşlardan güzel tepkiler alındığını gösteriyor. SGK’nın internet sitesinden yapabileceğiniz sorgulama ile size bakım veya yardım parasının çıkıp çıkmadığını öğrenebilir.

Çıkmış ise miktarın ne kadar olduğu hakkında yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken T.C. kimlik nosuyla birlikte gerekli bilgilerin doldurularak sorgulama butonuna basılmasıyla birlikte sizin ile ilgili herhangi bir resmi kayıt veya işlemin başlatılıp başlatılmadığını öğrenebilir.

Aynı zamanda bakım parası alıyorsanız hangi dönemde ne kadar miktar yardım aldığınızı öğrenebilirsiniz. Vatandaşın hizmetine sunulan bu uygulama Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yürütülmektedir.
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 4255 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberler Haberleri

Tümü

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.031 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]