İşten Ayrıldıktan Sonra Sağlık Hizmetinden Yararlanma Süresi

İşten Ayrıldıktan Sonra Sağlık Hizmetinden Yararlanma Süresi

İşten ayrıldıktan sonra ne kadar daha ssk dan faydalanabilirim, sağlık sektöründen faydalanabilirim sorularına cevaben yazı dilimimizdir.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çalışma hayatımızın sürprizlerinden olan işten çıkarılmalar, çalışanı etkilediği kadar bakmakla yükümlü olan kişileri de etkilemektedir. İşten çıkarılma sonucun da gerek parasal sıkıntı çekilmesi olsun, gerekse de sosyal hakların yitirilmesi sıkıntısı olsun. Bu iki önemli husus her zaman iki tarafı da etkilemektedir.

Parasal sıkıntının meydana getirdikleri az çok tahmin edebiliyoruz ve parasal sıkıntı işten çıkarıldıktan sonra tazminat veya farklı haklarla bir miktar işten çıkarılan şahsa verilmektedir. Bu parayla da bir müddet iş bulana kadar geçinme mümkün olabiliyor. Ama sosyal hakların kaybolması ise işten çıkarıldıktan sonra tamamen sona eren bir durumdur.

Ne gibi örneğin işten çıkarılan birinin çıkarılma tarihinden sonra ne kadar sigortadan faydalanarak sağlık hizmeti alabileceğini biliyor musunuz? İşte bu gibi sorular işten çıkarılan bir kişinin bakmakla yükümlü oldukları için de çok ama çok önemlidir.

 Yeni düzenleme yapılan işten çıkarıldıktan sonra sağlık hizmetlerinden yararlanma süresi 10 gün ile kısıtlanmıştı. Ama şahsın kendisinin veya bakmakla yükümlü olan kişilerin SGK ve sağlık kurumlarında mağdur olması sonucun da kurum kendisi için almış olduğu bu karardan geri atmak zorunda kaldı.

Daha önceleri sahip olduğu gibi 90+10=100 günlük bir sağlık hizmetlerinden faydalanma süresi olarak yararlanmaya devam etmektedir. 10 güne düşürülmesinin sebebi ise, bireyler tarafından çok fazla süyistimal edildiği için böyle bir karar almışlardı ama karar yeniden 100 gün olarak düzenlendi.




Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 9640 defa okunmuştur.




Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

WebinTR
100 gün olarak düzeltilmesine sevindim. Çünkü 10 gün olarak sınırlandırıldığında kuru yanında yaşta yanmıştı.
Serkan
Merhabalar, emin olmak adına sormak istedim. Ben işimden ayrıldım. Ve 85 gün boyunca ssk yatırılmış. Şimdi önümüzdeki 100 gün boyunca ssk devam edecek midir acaba?
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sgk Haberleri

Tümü
Torba Yasada Son Gün! Torba Yasada Son Gün!
Torba yasa'nın meclisten geçmesi itibarıyla vergi borçlarındaki yapılandırma tarihleri belli oldu. İster peşin, ister taksitli olarak ödemenizi ya

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]