Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklik Sistemi erken ayrılarak stopaj iadesi alabilmek için önce vergi borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Vergi borcunuzu verdiğimiz adresten sorgulayabilir, ne kadar ödeme alabileceğinize bakabilirsiniz.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bireysel Emeklilik Sistemi
Bireysel Emeklilik Sisteminden ayrılanlara ana paradan kesilen stopaj iadesinden önce vergi borcu kontrol ediliyor. Vergi borcu varsa borç tahsil edildikten sonra geri kalan para ödeniyor. Örnek verecek olursak; 200 TL motorlu taşıt vergi borcu olan bir kişinin Bireysel emekli sistemi'nde stopaj vergisi olarak 600 TLalacağı olduğunu varsayalım. Kişinin 200 TL borcu kesildikten sonra kişiye 400 TL geri ödeniyor..

Vergi borcuma nasıl bakabilirim?

Büyük Mükellefler Vergi İdaresi Başkanı Bülent Sarıgül Bireysel emeklilik sisteminde stopaj iadesi alabilmek adına başvuran kişilerin öncelikle vergi borcu olup olmadığına bakılıyor, daha sonrasında geri kalan geri ödeme yapılıyor. Vergi borcunuza olup olmadığına bakabilmek ve başvurunuzun sisteme geçip geçmediğini Tc Kimlik bilgilerinizle  "www.bmvdb.gov.tr" adresinden bakabilirsiniz.


Son Başvuru Tarihi Ne zaman?
Son başvuru tarihi 29 ağustos tarihinde sona verecektir. Şu ana kadar 400 bin başvuru yapılmış ve 29 Ağustos'a kadar başvuru sayısının 500 bini bulması bekleniyor.

Başvurular nereye ve nasıl yapılıyor?
Bireysel Emeklilik Sisteminde stopaj iadesi alabilmek için başvurunuzu büyük mükellefler vergi dairesi'ne yapabilirsiniz. İster elden, ister posta yoluyla başvurunuzu yapabilmeniz mümkün.


> Bir sonraki yazımızda "Emeklilik Başvurusu, emeklilik başvuru, internetten emeklilik başvurusu, emeklilik başvuru formu" konularına değinilmiştir. Faydalı olması dileğiyle...
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 2582 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberler Haberleri

Tümü

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]