Emeklilik Başvurusu

Emeklilik Başvurusu

Emeklilik Başvurusu nu sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz ve sistemde yaşanılan sıkıntıları gidermek adına sizin için emeklilik başvuru nasıl yapılır, emeklilik başvuru formu gibi konularına değindik.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Sosyal Güvenlik Kurumun'un yeni olarak başlattığı uygulamayla beraber artık internet üzerinden emeklilik başvurusu yapılabilecek. Emeklilik başvurusu yapmak isteyen emekli adaylarının işlemlerde geçirilen süreyi kısaltmak ve hızlandırmak amacıyla tüm emeklilik başvuru işlemleri internet'e taşındı. Artık internet üzerinden emeklilik başvurusu yapılabilecek ve SMS kanalı üzerindende cevaplandırma sürecine başlandı.

Sosyal Sigorta Kurumu'na ve Bağkur'a tabi olan vatandaşlar internet üzerinden emeklilik başvurusu yapabilecek.

İnternetten Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet Emeklilik Başvurusu sistemi yeni olmakla beraber bu sistemden Sosyal Sigortalar Kurumu'na ve Bağkur'a bağlı vatandaşlar bu sistemden yararlanabilecek.
Hemen altta verdiğimiz linkten emeklilik başvurusunu yapabilirsiniz ama başvuruyu tamamlayabilmek için e-devlet şifresi'ne ihtiyacınız olduğunu hatırlatalım.
E-devlet şifresini nasıl edinebileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz: E devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Daha e devlet şifrenizle giriş işlemi yaptıktan sonra ekrana "Tahsis Talep Formu" gelecek ve bu formu eksiksiz olarak doldurduktan onay verdikten sonra emeklilik başvuru işlemleri başlatılacaktır.

Hemen alttaki linki tıkladığınızda ve e devlet sitesine yönlendirileceksiniz. "Kimliğimi Şimdi Doğrula" bağlantısına tıklayarak sisteme giriş yaptıktan sonra Emeklilik Başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.
Emeklilik Başvurusu ekranına giriş yapmak için bağlantıya tıklayın: Başvuru İçin Tıklayın

İnternet üzerinden göndermiş olduğunuz talep formu belgesi'nin gönderilmesi ile beraber Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ilgili birimi tarafından gerekli işlemler başlatılacaktır.

Artık İnternetten Başvuru Yapılabilecek
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun getirmiş olduğu yeni sistemle beraber  emeklilik başvurusu, sürekli işgöremezlik geliri, ölüm gelirleri, yaşlılık aylığı, malülluk aylığı, cenaze ödeneği, evlilik ödeneği gibi yardımlardan faydalanmak için posta yoluyla yada Sosyal Güvenlik Kurumu'na bizzat müracaat gerekiyordu. Yeni gelen sistemle beraber bu yardımları alabilmek için internet üzerinden başvuru yapabilecek.


Emeklilik Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başvuru süreci iki aşamalı olmakla beraber süreci takip edebilmeniz ve hızlandırmak adına buradan emeklilik başvuru durumunu ve başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz: Emeklilik Başvuru Sorgulama> Bir sonraki yazımızda "İsteğe Bağlı Sigorta,
İsteğe Bağlı Sigortalılık, İsteğe Bağlı Sigorta Bildirgesi ve İsteğe Bağlı Sigorta Şartları" konularına değinilmiştir. Faydalı olması dileğiyle...
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 9380 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

Turan Şahin
Sayın Faruk bey.Tahsis talep formunu dolduruken hizmetler nasıl birleştirilecek.ben yaklaşık 10 yıl bağkur var şu an sgk lıyım 16 yıl da buradan var yaş tamam.başvuruda ikisi birleşmiş olarak mı görünür yoksa onun için başka işlem yapmam gerekiyormu.Selam ve saygılarımla
E-sgk
Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz Faruk Bey.

Derya Hanım, emeklilik başvuru sorgulama işlemi hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.
http://e-sgk.com/haber/91-emeklilik-basvuru-sorgulama.html

Fuat Bey, bu sayfa üzerindeki adımları takip ederek emeklilik başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.
fuat kasnak
emeklilik başvurusu icin ne yapmam lazım
ALPASLAN AVCI
SGK nın emeklilik başvuru sonucu öğrenme veya sorgulama sayfası 2-3 aydır hata veriyor. ??? Sonuç nasıl öğrenilir??
Faruk
verdiğiniz bu öenmli bilgiler için çok teşekkürler :) çok ayrıntılı ve kolayca basit bir anlatım yapmışsınız :) Böylece herkesin kolayca anlamasını ve başvurusunu rahatça yapabilmesini sağlamışssınız tekrardan teşekkürler :)
E-SGK.com | Admin
Derya Hanım, sizler gibi başka ziyaretçilerimizinde bu soruyu sorabilmelerini dikkate alarak üstteki yazı sonunda emeklilik başvuru sorgulamanın nasıl yapabileceği hakkında bilgi verilmiştir.
Derya Kısmet
Emeklilik başvurusu yaptım ama nasıl takip edebilirim? Sorgulama yapma imkanım var mı?
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberler Haberleri

Tümü

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]