Hastaneye Randevu

Hastaneye Randevu

Hastaneye randevu alabilmek ve en verimli şekilde sistemi kullanabilmeniz adına hastane randevu, randevu almak, randevu iptali gibi konulara değineceğiz. Faydalı olması dileğiyle.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Hastaneye randevu
Hastaneye randevu sistemi veya diğer adıyla MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) ile beraber tüm hastanelerin randevu sistemleri tek bir çatı altında toplanarak vatandaşlara kolaylık sağlamada en büyük adım atıldı diyebiliriz.

Ama herkesin sorduğu hastaneye nasıl randevu alabiliriz? Buyrun beraber inceleyelim:
Hastaneye randevu iki şekilde alabilirsiniz. Bunlar:

1.Online Randevu Sistemi  - Hastane Randevu Sistemi
2. Telefon İle Randevu Sistemi (Alo 182)

Bu yazı dizinimizde internet üzerinden randevu alabilmeye değineceğiz.

Konunun en altında Mhrs Randevu Sisteminin linki bulunmaktadır. Yazımızı inceledikten sonra sisteme giriş yapınız


Daha sonrasında resimdede ok ile gösterilen RANDEVU AL bağlantısına tıklayınız

 

Bu bağlantıdan sonra böyle bir ekran gelecektir. Öncelikle şunu belirtelim, online randevu alabilmek için üye olmanız gerekmektedir. 


Eğer sisteme zaten üye iseniz Tc Kimlik No ve Parolanızla sisteme giriş yapınız. Ama eğer üye değilseniz sisteme giriş yapamazsınız.  Kırmızı ok ile gösterdiğimiz bağlantıdan yeni üye işlemlerini gerçekleştiriniz.  Sisteme daha önce üye olanlar Tc kimlik no ve parolasını yazdıktan sonra mavi ok ile gösterdiğimiz GİRİŞ YAP bağlantısından giriş yapabilirler.


Giriş işlemini Başarıyla Giriş yaptıktan sonra sizi karşılayacak ekran bu şekilde:Sol Kısımda il, ilçe,hastane, klinik, klinik yeri ve hekim bilgisi yer alıyor. Öncelikle randevu alırken önce il, daha sonrasında ilçe, daha sonra hastane yada semt polikliniği, daha sonrasında klinik, daha sonrasında klinik yeri ve en son olarak bir tercihiniz varsa hekiminizi seçiniz. Eğer bir tercihiniz yoksa “farketmez” olarak seçebilirsiniz.


Sizin için örnek teşkil etmesi amacıyla bir randevu aldık. Sizinde resimde gördüğünüz gibi Hastamızın adı Hasan NARİN. İl olarak İstanbul seçtik, İlçe olarak Kadıköy seçtik, Hastane olarak Kadıköy Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesini seçtik,  Klinik olarak Nöroloji seçtik ve Randevu şansımızı artırabilmek adına  Klinik Yeri ve Hekim olarakda “Farketmez “ seçtik ve alt kısımdan boşta olan hekimler çıktı ve aralarından Dr. Gülay Kenangil’İ seçtik .


Üstte orta kısımda tarih ve zaman bilgisini görmektesiniz. Gri olan saatler o randevu saatinin dolu olduğunu, yeşil olanlar ise boş yani randevu alınabilir olduğunu göstermektedir. Saat 16:00 ‘ü seçiyoruz ve seçtikten sonra böyle ekran gelmektedir. Bilgilerinizi ve randevu bilgilerini gözden geçirip onay verdikten sonra alttaki kısımda resimde gördüğünüz rakamları kutucuğa yazıp “Randevuyu Kaydet” bağlantısına tıklayınız.“Randevunuz Kaydedilmiştir” yazısı gelecektir. Randevu saatinizden en az 15 dakika önce giderek randevu kayıt işlemlerini için Tc Nüfus Cüzdanınız ile hasta kabul bölümüne başvurunuz. 

hastaneye randevu 0

Randevu alma işlemine başlamak için adres çubuğuna bağlantıyı yazıp sisteme giriş yapınız:

http://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/

Konu ile ilgili sorularınızı konu altından yazabilirsiniz.
< Bir önceki yazımızda E devlet Giriş , E devlete Giriş , E devlete Giriş Nasıl Yapılır konularına değinilmiştir.

> Bir sonraki yazımızda Ssk Emekli Maaş Hesaplama 2013, Ssk Maaş Hesaplama, Emekli Maaş Hesaplama konularına değinilmiştir. Faydalı olması dileğiyle...
Site Yöneticisi tarafından yazılan bu haber, 2045 defa okunmuştur.
Yazıyla ilgili sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
Bu sayfada yayınlanan ziyaretçi yorumları, ziyaretçilerimizin kendilerine aittir. Ziyaretçiye ait yorumlardan E sgk Sgk Ssk Sorgulama Hizmet Dökümü İşe Giriş 4a sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Haberler Haberleri

Tümü

Advertise

SON YORUMLANANLAR

E-sgk.com sitesinin içeriğinin tamamının yada bir kısmının çoğaltılması, kopyalanması ve 3. kişilerle paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla dolaylı yada doğrudan olarak hiçbir alakası yoktur. E-sgk.com sitesinde yer alan tüm yazılar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Copyright © 2013 E-Sgk.com

Adres : Ataşehir / İstanbul

DMCA.com
Bu site 0.016 saniyede yuklenmistir. [Hata Bildir]